İTHALAT

İTHALAT ÇÖZÜM

        INTER-RAY ithalatın her aşamasında müşterilerin ihtiyaç duyacağı konularda lojistik hizmetler ve danışmanlık sunmaktadır. İthalat yapmak isteyen firmalar veya şahıslar çoğu zaman çeşitli sorunlar ile karşılaşmaktadırlar. Bu sıkıntılar , satıcı firma ile ilişkilerde, nakliye ve ithal malların gümrükleme işlemlerinde baş göstermektedir. INTER-RAY yılların verdiği tecrübe ile müşterilerini bu sıkıntılardan kurtarmakta ve  ithalatın her aşamasında sizin  için hizmet ve çözümler üretmektedir. Müşteri odaklı çalışan INTER-RAY, müşterilerimizin istediği ürünleri istenilen ülkelerden ithalatın her aşamasını size sunarak yapmaktadır.


        Tüm ithalat işlemlerinizi INTER-RAY olarak biz organize ediyoruz. Doğru firma,doğru ürünlerin bulunması,  sipariş verme ve üretim takibi, ürün kontrolü ve yüklenmesi, malin Türkiye' ye getirilmesi ve gümrükten çekilmesi gibi tüm işlemlerin organizasyonunu üstleniyoruz.

 İTHALATTA YAPTIĞIMIZ  İŞLEMLER

Ön Bilgi Araştırma Hzimetleri

İstenilen ürün için tedarikçi firma bulunması,

Fiyat teklifi alınması,

Nakliye masrafları hesaplanması,

Gümrük tarifesi ve mevzuatının belirlenmesi

Müşteriye sunulması

İthalat Hizmetleri

Müşteriye sunulan rapor sonucu, istenilen ürünün ithalatının yapılması,

İthal ürünün üretim aşaması takibi, kalite kontrolu, yükleme takibi, nakliye organizasyonu, gümrükleme işlemleri malın teslim edilmesi,

Gerekli belgelerin (, TSE, Zirai Karantina, CE Tarım ve Köy işleri Kalite Belgeleri, ve oluşabilecek diğer belgeler) takibi ve belgelendirilmesi,

Nakliye ve Gümrükleme Hizmetleri 

     Konusunda uzman INTER-RAY olarak nakliye hizmeti ile demiryolu, karayolu, denizyolu  ve uçak kargo hizmetleri ile gümrük müşavirliği firmamız ile gümrüklemede en doğru ve uygun çözümler üreterek hizmet vermekteyiz.